Najpopularniejsze prezenty dla dzieci do lat 3

Upominki dla dzieci, które jeszcze nie ukończyły trzeciego roku życia muszą spełniać kilka rygorystycznych warunków – powinny być bezpieczne, kolorowe i estetycznie wykonane, a przy tym pozytywnie wpływać na rozwój malucha. Sprawdź, które zabawki spełniają każdy z tych warunków i cieszą się popularnością wśród dzieci. 

Nauka przez zabawę

Dziecko często chce naśladować rodziców, próbuje więc wykorzystywać w swoich zabawach przyrządy stosowane w kuchni czy schowku na mopy. Aby nie zabierać mu radości płynącej z poznawania świata dorosłych i jednocześnie zapewnić pełne bezpieczeństwo, podaruj maluchowi plastikowy zestaw imitujący kuchnię, miniwarsztat, lekarską walizkę, kasę fiskalną ze skanerem lub lodziarnię. Wybór „dorosłych” zabawek jest tak szeroki, że pozwoli spełnić marzenia o wykonywaniu większości zawodów, które znajdują się w centrum zainteresowania małego dziecka. Kuchenka z kolorowymi gałkami, stosy garnuszków, plastikowe foremki do lodów czy gumowe śrubokręty – tego typu sprzęty nie tylko pozwolą maluchowi poczuć się jak dorośli, ale również usprawnią jego naukę rozpoznawania kolorów i nowych kształtów.

Wpływ edukacyjnych zabawek na rozwój małego dziecka jest bardzo duży, jeżeli więc zależy Ci na zapewnieniu mu bezpiecznej i interesującej formy rozrywki, rozważ zakup jednego z powyższych zestawów. Warto dodać, że uzupełnieniem minikuchni lub lodziarni może być także wielobarwny zestaw z masy plastycznej, dzięki któremu dziecko nie tylko stworzy nowe przedmioty, ale również rozwinie swoje zdolności manualne.

A może rowerek?

Już w młodym wieku warto zachęcać malucha do aktywnego spędzania czasu. Świetnym sposobem na pokazanie mu, jak przyjemny jest ruch na świeżym powietrzu może być zakup hulajnogi lub rowerka biegowego. Obydwa typy zabawek sprawdzą się zarówno w domu, jak i w parku czy na placu zabaw. Jazda na rowerku biegowym stanie się doskonałym przygotowaniem do nauki jazdy na prawdziwym, trzykołowym rowerku, a zabawy na hulajnodze przyspieszą ułatwią zachowywanie równowagi. Dziecko, które nie ukończyło jeszcze trzech lat z pewnością ucieszy się także z piłki, którą będzie mogło samodzielnie turlać lub rzucać w stronę rodziców podczas zabawy. Ta prosta zabawka zagwarantuje mu mnóstwo radości oraz wiele godzin aktywnego ruchu.

Najpopularniejsze prezenty dla dzieci do lat 3 to takie, które wzbudzają największy entuzjazm u maluchów. Są wśród nich na przykład zestawy imitujące „dorosłe” przedmioty, rowerki biegowe, hulajnogi czy zwykłe piłki. Jeżeli więc chcesz kupić dziecku bezpieczną zabawkę, która pozytywnie wpłynie na jego rozwój, wybierz jedną z powyższych propozycji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *