Fotelik recaro

Najnowsze trendy w fotelikach samochodowych: Innowacje, technologie i design

Producenci fotelików samochodowych starają się, by ich produkty były bezpieczne i wytwarzane w oparciu o nowoczesne technologie. Nie bez znaczenia jest dla nich także design. Nowoczesne foteliki pasują zarówno do luksusowych wnętrz aut klasy premium, jak i do typowych samochodów, którymi porusza się większość rodzin.

Testy ADAC na fotelikach samochodowych – na czym polegają?

ADAC to skrót od Allgemeiner Deutscher Automobil-Club, niemieckiego automobil klubu, który od 2002 roku przeprowadza testy bezpieczeństwa na fotelikach samochodowych.

Głównym założeniem testów jest sprawdzenie, jak zachowa się fotelik podczas zderzenia. Oprócz tego jednak sprawdza się także to, czy jest prosty w obsłudze i łatwy jeśli chodzi o utrzymanie czystości. ADAC łączy więc test bezpieczeństwa z typowym testem konsumenckim.

Każdy sprawdzony fotelik otrzymuje w teście określoną liczbę gwiazdek od 0 do 5. Topowi producenci fotelików chcą, by ich produkty poddawane były tej ocenie. Fotelik Recaro, który sprzedawany jest w Polsce przeszło 20 lat również jest testowany przez niemiecki automobilklub.

Innowacje na rynku fotelików samochodowych

W ostatnim czasie spore zamieszanie na rynku fotelików wywołało pojawienie się modeli obrotowych. Zdaniem ekspertów, a także rodziców, to nie tylko rozwiązanie bezpieczne, ale także wygodne.

Foteliki obrotowe 360º pozwalają przewozić dziecko i przodem, i tyłem. Rekomendacje specjalistów mówią, by dziecko jak najdłużej podróżowało tyłem do kierunku jazdy. Kiedy już jest na tyle duże, by jechać w sposób tradycyjny, wystarczy odwrócić fotelik. Nie ma potrzeby kupowania kolejnego.

Nie bez znaczenia jest też to, że fotelikiem można manewrować na boki podczas zapinania dziecka. Dzięki temu można to zrobić szybciej i pomóc maluchowi w zajęciu wygodnej pozycji.

Nowoczesne technologie w produkcji fotelików samochodowych

Producenci fotelików samochodowych patentują własne technologie, dzięki którym ich produkty stają się bezpieczne. Fotelik recaro wyposażony jest w system HERO. Polega on na tym, że foteliki wykonane są z energochłonnych materiałów, które niwelują skutki zderzeń czołowych. Całość uzupełnia zaawansowany system ochrony bocznej ASP.

Atrakcyjny design

Twórcy fotelików samochodowych starają się połączyć bezpieczeństwo z nowoczesnym designem. Foteliki pokryte są miękkimi i przewiewnymi materiałami, które zapewniają dziecku wysoki poziom wygody. Poza tym materiałowe obicie fotelika można łatwo wyczyścić, a także zdjąć do prania.

Choć wygląd fotelika samochodowego nie jest najważniejszy, prawie zawsze za przyjemnym dla oka designem idzie wysoka jakość i bezpieczeństwo. Większość fotelików wykonywana jest z materiałów w stonowanych kolorach, które łatwo dopasować do wnętrza samochodu.

Trzeba pamiętać, że dziecko powinno podróżować w foteliku do osiągnięcia przez nie wzrostu 150 cm. W praktyce oznacza to czasem, że w foteliku podróżują nawet dwunastolatki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *