Smartwatch

Jaki smartwatch wybrać na prezent?

Ilość gadżetów elektronicznych, które są obecnie na rynku powodować może wiele problemów i trudności z dobrym rozeznaniem się wśród nich. W efekcie tego, gdy któryś z nich kupuje się na prezent, ciężko jest wybrać odpowiedni model. Doskonałym tego przykładem może być smartwatch, który ostatnimi czasy staje się zdecydowanie najpopularniejszym gadżetem. Czym jest takie urządzenie, a przede wszystkim jak się je powinno wybierać?

Czym jest smartwatch?

Smartwatch to unowocześniona i znacznie dopracowana wersja klasycznego zegarka. Na pierwszy rzut oka może wyglądać jak zwykły zegarek, lecz zamiast tarczy i wskazówek jest to mały komputer z wyświetlaczem, na którym można wyświetlić tarcze klasycznego zegarka, lecz także wiele innych rzeczy.
Najważniejszą jednak funkcją i nowością w przypadku smartwatcha jest to, że możliwe jest sparowanie go ze smartfonem. Dzięki temu można z poziomu smartwatcha odbierać wiadomości tekstowe, maile, a nawet prowadzić za jego pośrednictwem rozmowy telefoniczne.

System operacyjny

Jaka jest zdecydowanie najważniejsza cecha takiego urządzenia, od której powinno się zacząć jego wybieranie? Jak się okazuje, kluczową kwestią jest to, na jakim będzie on pracował systemie operacyjnym. Choć może się to wydawać dość skomplikowane, to jednak sprowadza się tak naprawdę do wybrania pomiędzy urządzeniem działającym na androidzie, iOS lub autorskim programie producenta smartwatcha.
Co najlepiej wybrać? Tak naprawdę wszystko tu zależy od tego, jaki telefon posiada osoba, której smartwatch będzie kupowany. Powinno się oba te sprzęty do siebie pod tym względem dopasować.

Rodzaj wyświetlacza

Kolejną bardzo ważną sprawą, o której trzeba pamiętać w przypadku wybierania takiego urządzenia, to jaki będzie jego wyświetlacz. Rzecz jasna kwestia rozdzielczości czy też odświeżania nie jest tu specjalnie istotna z uwagi na bardzo mały rozmiar ekranu. To, czemu warto się przyjrzeć, to technologia, w której jest on wykonany.
Na co należy postawić? Zdecydowanie najlepszą jakością, lecz również oszczędnością energii charakteryzuje się OLED. Co prawda smartwatche z takim wyświetlaczem są wyraźnie droższe, lecz ze względu na jakość urządzenia warto się na taki model zdecydować.

Najważniejsze funkcje smartwatch

Jak można się bez trudu domyślić, z racji tego, że na rynku dostępna jest tak duża liczba tych urządzeń, charakteryzują się one różnymi funkcjami. Warto więc wiedzieć, co jest najbardziej polecane i które funkcje są wręcz obowiązkowe.
Zdecydowanie najważniejszymi funkcjami są te, które powodują niejako uzupełnienie smartfona. Chodzi tu więc o możliwość odczytywania wiadomości tekstowych, odpisywania na nie czy też odbierania połączeń telefonicznych.
Do innych bardzo ciekawych funkcji zaliczyć trzeba np. samowyzwalacz aparatu. Zamiast ustawiać go na telefonie, można robić zdjęcie poprzez naciskanie przycisku na smartwatchu. Co więcej, warto wymienić liczne funkcje sportowe, takie jak liczenie kroków, pomiar dystansu, spalanie kalorii czy też pomiar pulsu i monitoring snu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *